İsteyin size ulaşalım!
AnasayfaE-PostaArama
HEKAGRO Özel Patentli Bitki Besleme Ürünleri

 

 

ANTALYAIZMIRBURSAMERSİN

 

Gübreleme Programı - ERİK

       Erikler türlerine göre genel olarak değişik iklim şartlarında yetiştirilebilirler. Böylece, erik türlerini mutedil, sıcak mutedil ve soğuk mutedil iklim bölgelerinde ve hatta kış dinlenmesi kısa süren tür ve çeşitlerde, subtropik bölgelerde bulmak mümkündür.

Erik, badem, kayısı, şeftali,nektarin ve antepfıstığı gibi türleri donlardan korumak için ve daha fazla mahsül alabilmek için hasat öncesi ve hasat sonrası Nutri Phıte Magnum kullanmak gerekir. 

       Yağışların iyi dağılmadığı ve yıllık yağış toplamının 750 mm'yi bulmayan yerlerde erikler damlamadan yapılan Actagro gübreleme programı ile kuraklığın olumsuz sonuçlarından etkilenmemiş olurlar , ancak meyvelerin irileşmesi ve iyi kalitede olgunlaşmaları için yapraktan Nutri-cal ve Nitro-K uygulamaları mutlak suretle yapılmalıdır.

       Erikler toprak bakımından orta derecede seçici olarak kabul edilirler.  En uygun toprak pH'sı 6.5-7 dir.Erikler için bu uygun pH dengesinin bozulmaması için topraktan yapılan gübrelemede Patentli organik asit teknolojisine sahip Actagro sıvı gübreleri kullanılmalıdır.

 

Gübreleme Programı

ERİKTE REFERANS ALINAN UYGULAMALAR > >

___________________________________________________________________________________

 

 

 
Nutri_KGrowth ProductsNutri-CalCropMasterNutri PhiteActagro