Skip to main content
Haberler

[:tr]Anadolu Toprakları Yorgunluğunu Nutrisphere-N ve Avail ile Atacak[:en]Anatolian Soils will rest up with Nutrisphere-N and Avail [:]

By 20 Şubat 2019Ocak 16th, 2023No Comments
[:tr]

Avail ve Nutrisphere-N Ürünlerinin Teknolojisi

Hekagro Genel Müdürü Enis HEKİMOĞLU, AVAIL ve NUTRISPHERE-N ürün ve Teknolojisi ile Türk Tarımına sağlayacağı katkıdan bahsetti. Türkiye’de Nutrisphere-N Azot stabilizatörü’nün üre gübresinde kullanılması durumunda, yılda 1 milyar TL’nin üzerinde kayıp önlenmiş olacaktır.

Toz üre veya üre içeren gübrelerde kullanılan NutriSphere-N azotu stabilize ederek 3 şekilde olan azot kaybının azaltılmasına yardımcı olur.

NutriSphere-N (NN) azotu stabilize ederek 3 şekilde olan azot kaybının azaltılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, büyümekte olan bitkiye daha fazla kullanılabilir azot sağlayarak, uygulanan gübrenin etkinliği arttırılmış olur ve daha verimli bir mahsul elde edilmesi sağlanırken, çevresel etkiler de azaltılır.

[:en]

The Technology of Avail ve Nutrisphere-N Products

Enis HEKİMOĞLU, the CEO of Hekagro, talked about the contribution of AVAIL and NUTRISPHERE-N to Turkish Agriculture with their products and technology. If Nutrisphere-N Nitrogen stabilizer is used in urea fertilizers in Turkey, more than 1 billion TL of loss will be prevented.
Nutrisphere-N used in dry urea or urea containing fertilizers helps reducing the nitrogen loss that occurs in 3 ways by stabilizing the nitrogen.

Nutrisphere-N (NN) helps reducing the nitrogen loss that occurs in 3 ways by stabilizing nitrogen. Therefore, it can be applied more on the growing plant, increasing the effect of the fertilizer applied by providing nitrogen, ensuring to have better yield, while reducing the environmental effects.

[:]