Skip to main content
Haberler

[:tr]Patateste Dünya Trendleri ve Patatesin Geleceği[:en]World Trends in Potatoes and the Future of Potatoes[:]

By 10 Ekim 2022Ocak 16th, 2023No Comments
[:tr]

Patateste Dünya Trendleri ve Patatesin Geleceği

Hekagro Solutions olarak 26-27 Ağustos tarihin de Tarım Türk Dergisi tarafından Nevşehir’de düzenlenen ‘’Patateste Dünya Trendleri ve Patatesin Geleceği’’ konulu 3. Patates Paneline sektörün bitki besleme boyutundan bir paydaşı olarak katıldık. Sektörün önde gelen patates ve patates tohumluğu üreticileri ile bir araya gelme şansı yakaladık.
Hekagro Solutions, patates üretimin de yaptığı gübreleme programları ile verimliliği ve karlılığı esas almaktadır. Dolayısıyla toprak-yaprak analizleri ile üretim sürecini yöneterek üreticilerin karlılığını arttırmayı hedeflerken, tüketicinin de lezzetli ve güvenli ürünler tüketmesi için çaba göstermektedir. Hekagro, ithal ettiği özel organomineral, organik ve biyostimülant gübreler ile bitkilerin ihtiyacı olan besin elementlerini topraktan ve yapraktan sağlarken, aynı zamanda da toprak yapısını kirletmeyen aksine ıslah eden bir süreci de başlatmış olmaktadır.
Hekagro Solutions, teknolojinin hayatımızın her alanında etkili olduğu bir süreçte, gübre sektöründe de teknolojik alt yapıları ile lider firmaların(Actagro, Verdesian, Growth Products, Albion, Innovak Global, CropMaster, Zoberbac) ürettiği, hızlı ve etkin bir şekilde, yüzde yüz bitkiler tarafından alınabilen, çevreyi kirletmeyen, daha azı ile daha etkili gübreleri üreticilerimiz ile buluşturmaktadır ve buluşturmaya devam edecektir.

[:en]

World Trends in Potatoes and the Future of Potatoes
As Hekagro Solutions, we participated in the 3rd Potato Panel titled “World Trends in Potatoes and the Future of Potatoes” organized by the Turkish Journal of Agriculture on 26-27 August, as a stakeholder in the plant nutrition aspect of the sector. We had the chance to meet with the industry’s leading potato and potato seed producers.
Hekagro Solutions is based on efficiency and profitability with its fertilization programs in potato production. Therefore, while aiming to increase the profitability of the producers by managing the production process with soil-leaf analysis, it strives to ensure that the consumer consumes delicious and safe products. While Hekagro provides the nutrients needed by the plants from the soil and leaves with the special organomineral, organic and biostimulant fertilizers it imports, it also initiates a process that does not pollute the soil structure, but rather improves it.
Hekagro Solutions, produced by leading companies (Actagro, Verdesian, Growth Products, Albion, Innovak Global, CropMaster, Zoberbac) with its technological infrastructures in the fertilizer industry, in a process where technology is effective in every aspect of our lives, rapidly and effectively, by 100% plants. It brings and will continue to bring together fertilizers that can be bought, do not pollute the environment, and are more effective with less.

[:]