Skip to main content

HAKKIMIZDA

1987 yılında kurulan HEKAGRO, Uluslararası lider firmaların Tarım İlaçları ve Hybrid sebze tohum alanında Çukurova Distribütörlüğü olarak sektöre giriş yapmış ve 2003 yılından itibaren, Amerika’nın tarım sektöründe lider 7 firmanın , Türkiye-Güney Avrupa ve Kuzey Afrika Distribütörlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda yine Amerika’dan ülkemize yeni narenciye çeşitlerinin kazandırılması hususunda, lisanslı çeşitler ithal ederek çalışma alanını genişletmeye devam etmektedir.

HEKAGRO sadece ürünleri değerli müşterileriyle buluşturmakla kalmayıp, deneyimli Ziraat Mühendisi kadrosu ile teknik saha çalışmalarında müşterilerinin yanında olmaya ve hizmet vermeye devam etmektedir.

Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Güney Doğu Anadolu Bölgesi, Ege Bölgesinde çalışmalarına tüm hızıyla sürdüren HEKAGRO, Mersin Bölgesinde 1100 dekarlık alanda yeni Narenciye çeşitleri ile tesis edilmiş üretim alanları ile yetiştiricilik kimliğini korumaktadır. HEKAGRO kurulduğu ilk günden itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede tarım sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir. Firmanın değişmez prensipleri daima; kaliteli hizmet ve güvenilirlik olmuştur. HEKAGRO, tarım sektörüne bugün ve gelecekte sektöründe büyüyerek hizmet vermeye devam edecektir.

Misyon ve Vizyonumuz

  • Türk topraklarını yüzyıllarca koruyarak; çiftçimizin üretimdeki kayıplarını azaltmak, verim ve kaliteyi arttırmak
  • Türk tarımında kaliteli, lider bitki besleme firması olarak süreklilik sağlamak.