Skip to main content

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hekagro kim ?

HEKAGRO, 2003 yılından itibaren, Amerika’nın tarım sektöründe lider 6 bitki besleme firmasının, Türkiye-Güney Avrupa ve Kuzey Afrika Distribütörlüğünü yapmaktadır. HEKAGRO ürünleri, değerli müşterileriyle buluşturmakla kalmayıp, deneyimli Ziraat Mühendisi kadrosu ile teknik saha çalışmalarında müşterilerine hizmet vermektedir.

HEKAGRO kurulduğu (1987) ilk günden itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede tarım sektöründe tanınmıştır.

Neden Hekagro Ürünleri ?

32 bitki deseninde 1987’den beri bitki besleme ve gübreleme tecrübesi ile ispat edilmiş sonuçlar, Üniversiteler ve laboratuvar araştırmaları ile geliştirilmiş, Patentli teknolojilere sahip ürünler. Bu ürünler;

 • Klor ve ağır metal içermeyen, en düşük EC değerine sahip gübreler
 • Yüksek pH ve kireçli topraklarda bağlanmayan, organomineral gübreler
 • Kullanılan tüm bitkilerde verim, kalite ve hasat sonrası raf ömrünü arttıran
 • Çevre dostu, kalıntısız, toprağı ıslah eden, topraktaki faydalı mikroorganizmaları arttıran, insan sağlığına duyarlı
 • Olumsuz iklim şartlarına ve hastalıklara direnç sağlayan
 • Bitki besleme ile birlikte bitki sağlığını geliştiren
 • Bitki bünyesine hızlı (2-48 saat ) girişi ile besin elementi eksikliğini gideren
 • Yüksek dozlarda dahi Fitotoksik etkisi düşük ürünler.
 • Pestisitler ve yaprak gübreleri ile rahatlıkla karıştırılabilir
 • Birçok Hekagro ürünü, karıştırıldığı pestisitin etkinliğini arttırır.
 • Satış sonrası teknik hizmet ile desteklenen ürünlerdir.

Bütün Gübreler Aynı Değil Mi?

Aslında şu anda piyasada bulunan gübreler arasında büyük farklar var. Etkinliği, hammaddelerin kalitesi, besin salım oranları, tuz indeksi ve ve kullanım kolaylığı onları farklılaştıran şeylerden sadece birkaçıdır. Ürünü oluşturmak için hangi malzemelerin kullanıldığını öğrenmek için etiketleri her zaman dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

ACTAGRO Ürünlerinin Farkı Nedir ?

İşin sırrı hem hümin hem de fulvik asitlerin yanı sıra, bir humin bileşeni olan, hem de bir karbonhidrat paketi sağlayan Actagro’nun özel formülasyonundadır.

Actagro Teknoloji platformu’nun avantajları:

– Besin kullanılabilirliğini arttırmak

– Üreticinin yatırım getirisini arttırmak

– Besin değişim kapasitesini & emilimini arttırır

– Toprak yapısını iyileştirir

– Toprak su tutma özelliğini iyileştirir

– Kök büyümesini arttırır ve faydalı mikroorganizmaları teşvik eder

– Sürgün büyümesini teşvik eder

– Hassas kök kıllarını tuz hasarından korur.

NUTRI CAL ‘ın diğer kalsiyumlardan farkı nedir ?

%100 MEYVEYE TAŞINAN KALSİYUM

Nutri-Cal in kullandığı özel formülasyon ile doğal kalsiyum iyonunun doğrudan yaprak tarafından ve meyve hücrelerinin duvarları tarafından hemen emilmesini sağlar. İnorganik kalsiyum formlarının bitki tarafından emilebilmesi için iyon değişiminden geçmeleri gerekir ve bitki içerisine alındıktan sonra da meyve tarafından kullanılamayan, çözünemeyen bileşimleri oluştururlar. Nutri-Cal teknolojisi ile Kalsiyum kompleksi, kalsiyumun çözünemeyen bileşimlere dönüşmesini engelleyen ve kalsiyumun, en çok ihtiyaç duyulduğu yer olan meyveye etkin bir şekilde iletilmesini sağlayan özel bir dağıtım sistemini temin eder.

Nutri-Cal, 5-karbonlu karbonhidrat grupları, hücre duvarlarını bir arada tutan jelimsi bir madde olan pektinle aynı doğal bileşimdendir. Böyle olduğu için de pektin tarafından Nutri-Cal’ den daha fazla kalsiyum emilmesini ve kalsiyum pektatı oluşturmak üzere kullanılmasını sağlar; bu da jelin katılaşmasını ve hücre duvarının hastalık ve bozulmaya karşı güçlenmesini sağlar. Böylece Nutri-Cal uygulanan meyve ve sebzeler kalitelerini çok daha uzun süre korur.

Smart Nitrogen ™ nedir ?

Akıllı Nitrojen, Growth products firmamızın ürünleri içersinde ki azotun özelliğidir. Smart Nitrogen, metilen üre olarak bilinen özel bir nitrojen içeren moleküldür. Bu “Akıllı Nitrojen” molekülü ayrı olarak satılmaz, ancak tüm büyüme ürünleri ‘nin azot içeren gübrelerinde değişen miktarlarda bulunur. Örneğin, Growth products ürünü Nitro-26 içeriği 26-0-0 %85 akıllı nitrojen içerir. Smart Nitrogen, oldukça uzun ve pürüzsüz bir azot salınım eğrisine sahip yavaş salınımlı bir azottur (SRN). Yapraklı sprey olarak uygulandığında, Smart Nitrogen ™ yaprak dokusunu, güçlü metilen bağının yavaşça bozulduğu ve birkaç hafta boyunca azot bıraktığı net bir filmle kaplar. Smart Nitrogen ile daha az sıkarak işçilik maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Hekagro bitki besleme ürünleriniz herbisitler, böcek ilaçları ve diğer teknik materyallerle uyumlu mudur ?

Evet uyumludur. özellikle hekagro ürünleri kendi içerisinde birbirileri ile karışımında hiçbir problem yaşanmamaktadır. Hemen hemen tüm ürünlerimiz son derece uyumludur ve piyasadaki diğer birçok ürünle karıştırılarak size zaman ve işçilik maliyetlerinden tasarruf sağlar. Bununla birlikte, bir araya getirmeden önce, her zaman birlikte karıştırmayı düşündüğünüz ürünlerin ürün etiketlerini okuyun.

Hekagro ürünlerindeki Şelatlı mikrobesinlerin farkı ve avantajı nedir ?

Beslemede İz elementlerinin daha etkili olması için amino asit, organik asit ve şeker bazlı şelatlar kullanmaktadır. Hekagro, ithal ettiği firmaların hiç birinde sentetik şelatlı ürünler bulunmaz. Ürünlerinin hiç birinde EDTA şelatı yoktur. EDTA şelatı kullanılmamasının nedenleri aşağıdaki gibidir:

 • • Şeker bazlı şelatlar asıl işi olan elementlerin daha iyi alımını sağladıktan sonra bitkiye şeker kaynağı sağlarlar.
 • • Hekagro ürünlerindeki Şeker bazlı şelatlar sentetik şelatlara göre daha etkilidirler.
 • • EDTA şelatları toprakta diğer elementlerle etkileşime girer ve kullanılamaz hale gelir.
 • • EDTA şelatları sentetiktir ve besin değeri taşımazlar.