Skip to main content

Essential Plus

Bir üreticinin daha yüksek verim, daha fazla meyve tutumu ve meyve kalitesi elde edebilmesi için ihtiyacı olan özel bir biostimülant.

Yaprak uygulamaları

Essential Plus özellikle yaprak uygulamalarında çiçek tutumu döneminde çok önemli farklar ortaya koymaktadır. Sıhhatli çiçek tutumu ve iyi bir çiçek taslağının oluşması için eşsiz bir içeriğe sahiptir.

Bitkinizin çiçek taslaklarını oluşturmadan hemen önceki ve ilk çiçeklerin görülmeye başladığı bu kritik dönemde hiçbir NPK’lı ürün içerisinde bulunmayan özel organik eklentiler sayesinde çiçek tutumunu ve dolayısıyla veriminizi artırabilirsiniz.

Diğer stimulantlardan farklı olarak Essential Plus bitki dengesini bozmadan sıhhatli gelişimi destekler ve hormon içeren ürünler gibi bitkinizi tek bir yönde hızlandırmaz. Baskın olarak bitkinizin davranışını destekler ve bitki genetiğini tam anlamıyla ortaya çıkarmak için özel bir destek sağlar. Sürekli kullanımında birçok aksiliği görmeksizin stres koşullarından uzak bir yetiştiricilik yapma şansı tanır.

Topraktaki görevi

Bunun dışında Essential Plus, Growth Products firmasının ürettiği her türlü toprak koşulunda düzenleyici vazifesi görebilecek ve kök bölgesinde özellikle yeni köklerin oluşumu ve köklenmenin hızlanması için bitkinin her döneminde kullanılabilecek bir üründür. Growth Products firması teknolojik inovasyon konusunda market lideridir. Bu çok yönlü ürün, zamanının ötesinde polymer kimyadan faydalanılarak kolloidal boyutta üretilmiştir.

Bu kolloidal solüsyon, atomdan biraz daha büyük parçacıklardan oluşan bir organik materyaller kombinasyonudur. Bu bölünmüş ve dağılmış çok küçük partiküller ürüne yüksek stabilite ve uzun bir raf ömrü sunar. Essential Plus içerisindeki her bir etkili madde hiçbir standart NPK gübre çözeltisinde bulunmayan organik yapıtaşlarını barındırır. Bitkinin her döneminde kullanılabilecek doğal bir Biostimülanttır.

Kaynak olarak, Potasyum Humat, 20 serbest Aminoasit, enzimler, basit ve kompleks şekerler, vitaminler, yosun ekstraktı, karbonhidratlar, hidrolize organik proteinler, doğal yayıcı yapıştırıcı, ve doğal biostimülantlar içerir. Essential Plus yaprakta ve toprakta yarayışlılığı ile çözüm yaratabilecek şekilde mühendisler tarafından tasarlanmıştır.

Her dönemde güvenle kullanılabilir

Şaşırtma, aktarma dönemi

Şaşırtma ve aktarma yapılırken yıpranan bitki ve köklerin hızlı toparlanması ve bu stres koşulunu hızla atlatması için kullanabileceğiniz ve bu dönemde işinize yarayacak ender ürünlerden biridir. Bu kritik dönemlerde Essential Plus’ın içerisindeki kök sistemi tarafından kolaylıkla alınabilen özel çözünebilen organik ürünler (şekerler, serbest aminoasitler, enzimler) sayesinde bitki metabolik aktivitesi hızlanır. Fotosentez, solunum, nükleik asit sentezlemesi ve iyon alışverişi artar. Sonuç olarak yaşam döngüsü içerisinde hiçbir şeyi aksatmadan sıhhatle gelişmeye devam eden bitkiler elde edilir. Fidelerinizi viyollerden toprağa aktarırken ıslatma şeklinde veya ilk can suyu ile uygulama yaptığınızda ilk adaptasyonun çok hızlı gerçekleştiğini fark edeceksiniz.

Bitki gelişimi, meyve tutumu ve irileşmesi.

Sulama suyu ile veya yaprak uygulamaları ile birçok bitki örtüsünde,  Essential Plus kullanımı, sürekli olarak çiçek açışını destekler ve tutumu artırır. Essential Plus içerisindeki doğal bitki gelişim düzenleyiciler, bitkinin her döneminde auxin etkisine benzer etkiler göstermektedir. Bu doğal gelişim düzenleyiciler hücre bölünmesini ve uzamasını artıran, kök gelişimi, sürgün oluşumu, çiçek formasyonunun oluşması, çiçek tutumu ve meyve tutumunu destekler ve bu sayede gözle görülür verim farklılıkları ortaya çıkar. Ayrıca Essential Plus daha lezzetli meyveler için gerekli olan şeker oluşumunu ve iz element alımında fayda sağlar.

 Tohum ve Çimlenme

Essential Plus tohumun çimlenme yüzdesini artırmak ve çimlenme hızını zor çimlenen tohumlarda dahi artırmak için kullanılabilir. Buradaki sır ise Essential Plus’ın kontrollü hazırlanmış hümik asitleri ve doğal yayıcı yapıştırıcılar sayesinde tohum kabuğu geçirgenliğini artırabilmesi ve köklenmeyi kolaylaştıran özel kök stimulantları sayesinde olmaktadır. Iowa Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar göstermiştir ki, IBA ile karşılaştırıldığında %50-%70 oranında tohum çimlenmesinde artış ve köklenmede daha iyi etki görülmüştür.

Çelik Köklendirme

Essential Plus, IBA ve NAA gibi kimyasal hormonlara göre daha iyi yayılır ve sonuç verir. Essential Plus’ın bu konuda anahtar rolü oynamasının sebebi kallus oluşumunu odunsu ve yarı odunsu çubuklarda stimule etmesidir. Yan yana yapılmış denemelerde ispatlanmış sonuçları mevcuttur. Essential Plus’ın ıslatma şeklinde kullanım kolaylığı yoğun iş yükünü ve yüksek maliyetli bandırma uygulamasını ortadan kaldırır.

 

 Yaprak Uygulamaları  Toprak Uygulamaları
 Sebzelerde 100-150cc 100LT Su  Açık ve Örtü Altı Sebzelerde 0.5-1.5 Lt Da

Meyve Ağaçlarında 100-200cc 100LT Su

Narenciye ve Bağda 100-200cc 100Lt Su

Tarla Bitkiler 50-100cc 100LT Su

 Garanti Edilen İçerik
% 15 Organik Madde
% 7 Organik Karbon
% 1 Potasyum

Diğer Ürünlerimiz