Skip to main content
Haberler

[:tr]Hekagro Turunçgil Meyve Üreticilerinin Yanında![:en]Hekagro Stands By Citrus Fruit Growers![:]

By 15 Nisan 2022Ocak 16th, 2023No Comments
[:tr]

Değerli Narenciye üreticileri,

2022 bahar döneminin bol yağışlı geçmesi, mevsim sıcaklıklarının düşük seyretmesi ve en son yaşanan don olaylarından kaynaklı olarak narenciye ağaçlarında ciddi zararlar oluşmuştur. Tüm bunlara bağlı olarak ta ağaçlar da ciddi bir karbon tüketimi ve kaybı söz konusudur. Uyanmaların yeni başladığı bu dönemde gerek mevcut çiçeklenme oranının arttırılması, gerekse ilerde yaşanabilecek küçük meyve dökümlerini azaltmak için mevcut uygulamaların gözden geçirilmesi ve ilave tedbirlerin  alınması gerekmektedir.

HEKAGRO, patentli organomineral özel gübreleri tüm bu olumsuzluklarda en iyi etkiyi verecek şekilde formülüze edilmişlerdir. Yoğun çiçeklenme periyoduna girdiğimiz bu dönem de, bitkilerin artan fosfor ve azot ihtiyacını karşılamak son derece önemlidir. Kaliteli ve bol çiçeklenme için toprakta bağlanmayan fosfor ağırlıklı Structure, bitkilerin ve toprağımızın karbon ihtiyacını karşılamak için Liquid Humus, azot ihtiyacını karşılamak içinse toprakta yıkanmayan, buharlaşmayan ve bakterilerin parçalayarak azot kaybına sebep olamadığı Nutrisphere NL ürünlerimizin kullanılması avantajlar sunacaktır.

Yapraktan ise bitkilerin yaşadığı yoğun stresli süreçten kurtulması için Zn9, Essential Plus, Selecto XL ilk etapta kullanılmalıdır. HEKAGRO mühendisleri, toprak ve yaprak analizlerine dayalı, mevsim şartlarını da dikkate alarak toprak-yaprak uygulamalarını planlar ve bu sayede üreticilerinin her şartta en iyi sonuçları almaları için çalışırlar.

[:en]

Most valuable citrus growers,

After the very rainy spring season of 2022, relatively low temperatures for the season and the recent frost events, the citrus trees were seriously damaged. There has been a serious consumption and loss of carbon as a result. Therefore, during this period of early revivals, current applications should be revised and additional measures should be taken in order to not only increase the already available blossoming rates, but also reduce small fruit losses that may occur in time.

The patented special organomineral fertilizers of HEKAGRO are formulized so as to have the best possible effect on all these negative events. It is extremely important to meet the increasing phosphorus and nitrogen needs of the plants in this period of intensive blooming. It would be advantageous to use Structure, which is rich in phosphorus that does not tie up in the soil, for quality and abundant blooming; Liquid Humus to meet the carbon need of our plants and our soil; and Nutrisphere NL, which is not leached in the soil, does not evaporate and is not broken down by bacteria to cause nitrogen loss, to meet the nitrogen need.

For foliar application, on the other hand, Zn9, Essential Plus, and Selecto XL should first be used in order to relieve the plants of the stressful period. HEKAGRO engineers plan soil-foliar applications according to the soil and leaf analyses considering the seasonal conditions and therefore work to achieve the best results for their growers under all kinds of conditions.

[:]